![]() |
Lokalna tradycja Miastko |
Zakupom towarzyszyły rozmowy i plotki, a dzięki temu społeczność jednoczyła się i świetnie się bawiła. Takim miejscem niegdyś było właśnie Miastko. Tak, jak nazwa wskazuje na targu targowano się i nie jest to tylko kwestia uzyskania jak najbardziej atrakcyjnej ceny.
W targowaniu chodzi również o pewną próbę sił, po której klient czuł się zadowolony z chęcią powrotu do danego kupca. Warzywa, owoce, mąka, miód i inne produkty spożywcze to nieodłączny element takiego miejsca, ale oprócz tego na targu można było zawsze zakupić różne używane, ale wciąż sprawne, czasami kolekcjonerskie cudeńka. Dzięki targom wiele pozornie niepotrzebnych rzeczy dostało swoje drugie życie u nowego właściciela. Tym właśnie charakteryzują się tak zwane targi staroci, które organizowane są niemal w całe j Polsce i są bardzo przy tym lubiane i popularne.
Udają się na nie często kolekcjonerzy zegarków, biżuterii czy na przykład zabytkowej zastawy stołowej. To naprawdę niesamowite, ile fantastycznych unikatowych rzeczy przetrwało dziesięciolecia i wciąż jest w świetnym stanie, co świadczy o tym, jak wielką wagę przykładano kiedyś do jakości. Współcześnie targi nabrały oczywiście jeszcze nowego charakteru, możemy zaprezentować na nich sprzęt domowy, którego już nie potrzebujemy, meble czy ubrania.
W ten sposób ograniczamy konsumpcjonizm i kupowania kolejnych przedmiotów prosto ze sklepu. Zanim wyrzucisz nieużywany stolik to pomyśl, może ktoś będzie chętnie pił przy nim poranną kawę? A może przy tym na Pchlim Targu w Miastku spotkasz dawno niewidzianego znajomego?
Przekonaj się! Zobacz ulotkę internetową
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz
Jeśli chcesz zaproponować firmę którą rekomendujesz jako lokalnego producenta lub usługodawcę to zostaw tu opis namiary opisz co oferuje ten przedsiębiorca. Pamiętaj by zostawić też jakiś kontakt, zwykle bedzie to nr telefonu. Ufam że brak ograniczeń nie sprawi że bedziemy mieli więcej z tym pracy. pozdrawiam