Sprzedawaj lokalnie jest projektem grupy Pchli Targ Miastko

Sprzedawaj lokalnie w Miastku przedmioty których już nie potrzebujesz w swojej szafie, tworzysz rękodzieło, albo produkujesz lokalnie coś tak bardzo charakterystycznego że warto o tym powiedzieć światu, zapraszamy.

Pierwszy Pchli Targ w Miastku

Pewnie nie raz już natrafiłeś na Informacje na Temat planów zorganizowania wydarzenia Pod tytułem Pchli Targ Miastko. To Wydarzenie handlowe skierowane do każdego kowalskiego, który ma w swoim garażu dużo nie potrzebnych już przedmiotów. Ale to również propozycja dla tych którzy chcieli by przewietrzyć swoją szafe. Sprzedawać będzie mógł każdy, również firmy zajmujące się handlem. Nie mniej ta jest skierowana do Kowalskiego, który ma w garażu, szafie, piwnicy, strychu niepotrzebne rzeczy. Cały czas przyglądamy innym podobnym imprezą i z pewnością wybierzemy najbardziej pasujące elementy i dostosujemy je do lokalnej społeczności. Wyprzedaż garażowa u nas zwana Pchlim Targiem ma być wydarzeniem cyklicznym. Dzięki czemu ludzie z okolicznych miast będą mogli zaplanować swoją wizytę

 W poszukiwaniu aktualnych ofert sprawdź odnośnik Oferty pracy w Niemczech, dzięki czemu oszczędzisz czas na poszukiwanie Ofert pracy dzięki którym zarobisz wynagrodzenie w Euro. 


Co bardziej liczy się w Pracy? Konkretne pieniądze czy dobra zabawa dzięki której możesz żywo spędzić czas i dobrze się bawić ? Publikuje tu ogłoszenie od zaprzyjaźnionych znajomych. Jeśli miałbyś ochotę aplikować zapraszam cię do kontaktu na poniżej podany numer telefonu.

Pchli targ, flohmarkt, Wyprzedaż Garażowa, Targ staroci

Aby coś tu kupić lub wymienić, możesz również przystąpić do bloga. Wystarczy zostawić komentarz pod odpowiednim postem, a szczegóły dogadać z właścicielem przedmiotu na mejla. Blog jest wspólny, a o porządek na nim dbają kolejno różne osoby. admin jest tu gieldamiastko@gmail.com

czwartek, 28 maja 2020

Lokalna tradycja Miastka

Lokalna tradycja Miastko
Lokalne targi to tradycja, która w Polsce istnieje od wieków. Nazywano je pchlim targiem, targowiskiem lub bazarem, a podstawową zasadą była wymiana rzeczy lub sprzedaż po okazyjnej cenie. Zanim handel zdominowały markety i centra handlowe, lokalna społeczność spotykała się na świeżym powietrzu głównie w celu zrobienia zakupów różnej maści, ale nie mniej ważnym był czynnik towarzyski. Na targu można było spotkać znajomych ze swojej miejscowości, ale i okolicznych.
Zakupom towarzyszyły rozmowy i plotki, a dzięki temu społeczność jednoczyła się i świetnie się bawiła. Takim miejscem niegdyś było właśnie Miastko. Tak, jak nazwa wskazuje na targu targowano się i nie jest to tylko kwestia uzyskania jak najbardziej atrakcyjnej ceny.

W targowaniu chodzi również o pewną próbę sił, po której klient czuł się zadowolony z chęcią powrotu do danego kupca. Warzywa, owoce, mąka, miód i inne produkty spożywcze to nieodłączny element takiego miejsca, ale oprócz tego na targu można było zawsze zakupić różne używane, ale wciąż sprawne, czasami kolekcjonerskie cudeńka. Dzięki targom wiele pozornie niepotrzebnych rzeczy dostało swoje drugie życie u nowego właściciela. Tym właśnie charakteryzują się tak zwane targi staroci, które organizowane są niemal w całe j Polsce i są bardzo przy tym lubiane i popularne.

Udają się na nie często kolekcjonerzy zegarków, biżuterii czy na przykład zabytkowej zastawy stołowej. To naprawdę niesamowite, ile fantastycznych unikatowych rzeczy przetrwało dziesięciolecia i wciąż jest w świetnym stanie, co świadczy o tym, jak wielką wagę przykładano kiedyś do jakości. Współcześnie targi nabrały oczywiście jeszcze nowego charakteru, możemy zaprezentować na nich sprzęt domowy, którego już nie potrzebujemy, meble czy ubrania.

W ten sposób ograniczamy konsumpcjonizm i kupowania kolejnych przedmiotów prosto ze sklepu. Zanim wyrzucisz nieużywany stolik to pomyśl, może ktoś będzie chętnie pił przy nim poranną kawę? A może przy tym na Pchlim Targu w Miastku spotkasz dawno niewidzianego znajomego?

Przekonaj się! Zobacz ulotkę internetową

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Jeśli chcesz zaproponować firmę którą rekomendujesz jako lokalnego producenta lub usługodawcę to zostaw tu opis namiary opisz co oferuje ten przedsiębiorca. Pamiętaj by zostawić też jakiś kontakt, zwykle bedzie to nr telefonu. Ufam że brak ograniczeń nie sprawi że bedziemy mieli więcej z tym pracy. pozdrawiam